Çarşamba, Haziran 06, 2012

Spam mail ve İlluminati

Bundan burada daha önce bahsettim mi bilmiyorum. Mart ayında 90'ların ortasından beri kullandığım Ada hesabıma aşağıdaki mesaj geldi.


You are receiving this mail in regards of the freemason confraternity of the whole wide world (FCWWW).

You are moving well in what you are doing but in order to make it easier for you, we have concluded for you to be a part of us as a member to sign your life to us and have any thing you need.

Be it any thing in the whole wide world.

You can't refuse us now for it's too late.

Get back to us now for your Illuminati membership Order and also for you to know more about the ancient ILLUMINATI FORUM and also the Orientation and goals that we pursue.Önce buraya gelen neredeyse bütün mesajlar gibi normal bir spam zannettim. Galiba Ada'daki bu email adresi Ada Net'in kurulumuyla aynı zamana denk geliyor, Murat abiyle kurcalaşırken. neyse, nereden bakarsak bakalım 15+ senelik bir email adresi. Haliyle bütün dünyadak spamcı pezzoların veritabanlarında var olsa gerek, buradan dışarıya 10 senedir email atmadığıma emin olmama rağmen.

Bu mesajı tek ben almamışım. Benim gibi uzun süredir net alemlerinde olan Bruce Schneider, Charles Stross vesaire de almış. Öyle gözüküyor ki özellikle eski email adreslerine gönderilmiş. Herneyse, paranoyayı geçeyim, iyi kötü türkçeye çevirmeye çalışayım. (Esasında bu çeviri işlerini uzman arkadaşlara bırakmalı ya!)

Bu mesajı Bütün Dünyadaki Masonların Kardeşliği Derneği (FCWWW) ile ilgili olarak alıyorsunuz.

Yaptıklarınızda iyi ilerliyorsunuz ancak sizin için daha iyi kolay olması için bizim örgütümüzün bir üyesi olmanız gerektiğine karar verdik. Hayatınızı bize adayarak istediğiniz herhangi bir şeye sahip olabilirsiniz.

Bu dünya çapında herhangi bir şey olabilir.

Bizi reddedemezsiniz çünkü artık çok geç.

İlluminati üyeliğiniz, eski İlluminati Forumu hakkında bilgi ve oryantasyon ve peşinde olduğumuz amaçlark hakkında daha çok bilgi edinmek için bizimle hemen bağlantıya geçin.


Manyak bunnar. Dolandırıcı oldukları kesin. İlluminati ile uğraşan herkes başvuru formlarının parşömenlere keçi kanı ile yazıldığını, adaylara gecenin bir yarısında bir taşa bağlı olarak cama atılıp odanın ortasına düşürüldüğünü herkes bilir. Yoksa sadece ben miyim öyle davet edilen?

Hiç yorum yok: