Salı, Haziran 22, 2010

Ware Dörtlemesi

Rudy Rucker adlı arkadas Ware serisinde yazdığı 4 kitabı bir PDF veya RTF olarak indirmenize izin vermekte. Buradan indirebilirsiniz.

İki Philip K. Dick ödülü kazanmış olmalarından bahsetsem belki ilginiz coşar.

Haliyle ben indirir indirmez "başka neler alabiliriz bu adamdan" diyerekten Amazon yollarına çıktım. Bedava malın tüketime yolaçtığını tekrardan belirtesim geldi.

Pazartesi, Haziran 21, 2010

Hitit Gunesi - Epizort 35! London Scifi 9 Film festivali!

Hakan ve Basar'in London Scifi maceralari.Emir, Kansu, Hakan ve Mert sizlerle...

MP3 olarak indirmek icin buraya gidiniz.

Köşedeki RSS linklerini de podkast yazılımlarınızla kullanabilirsiniz.

Pazartesi, Haziran 14, 2010

Şimdi haberler

Kusura bakmayın, elimizde iki kayıt var, adam edip postalayamadık daha bi sürü sebepten dolayı. Yakında...

Çarşamba, Haziran 09, 2010

Scalzi'den ufak tefek çerezler - Nefret Dolu Mesajlarınız Değerlendirilecektir!

Ben küçükken amcamlara veya halamlara gittiğimde bizimkilerde olmayan kitapları bulup okurdum. Bunların en eğlencelileri genelde Aziz Nesin ve Muzaffer İzgü kitapları olurdu.

Bu ikisinin hapisane ve Anadolu maceralarına çok gülerdim o yaşlarımda, şimdi hatırladıklarım hakkında düşününce 10-12 yaşında anlayabileceğimden daha derin olduklarını farkediyorum. Özellikle Aziz Nesin her darbede hapisaneye tıkılmış olsa da kısa makalelerinde ne güzel anlatırdı başından geçenleri.

Herneyse, nerden nereye. Oturmuş John Scalzi'nin Your Hatemail Will be Graded kitabını okumaktayım. Scalzi benden sadece 5 yaş daha yaşlı, yani aşağı yukarı aynı dönemlerin adamlarıyız. Öte yandan arkadaş benden çok daha yetenekli ki şu günlerde Hitit Güneşi tayfası olarak favori yazarlarımızdan, adi dilimizden düşmüyo farketmişsinizdir(!).

Scalzi bizim aramızda bilim kurgu yeteneği ile bilinse de geri kalan dünya kendisini kedisine jambon yapiştirip fotografını yüklemesiyle bilir. Haliyle anlayacağınız gibi son derece geyik bir arkadaş.Bu kitap, Whatever blogunda yıllardır yazıp döken Scalzi'nin seçme yazılarından oluşuyor ve son derece komik, eğlenceli ve her nedense bana Aziz Nesin'i hatırlattı. Scalzi'nin ne darbe macerası var, ne hapis ama başından geçenleri, fikirlerini ve o gün ne yazmayı değer bulduysa inandırıcı ve eğlenceli bir şekilde dile dökmeyi başarıyor.

Aramızda en Scalzi manyağı bile "Bu kitap biraz gereksiz olur" diyordu, ben gidip aldım ve pişman değilim. Eger düzenli bir Whatever okuyucusu iseniz, Scalzi'nin kendisinin "bunlar iyi yazılar" dediği bir grubu okumak istiyorsanız öneririm. Yok para vermem diyorsaniz Whatever'de bütün bunlar zaten bedava sizleri bekliyor ama biraz araştırıp bulmanız gerekecek. Bir seferde oturup okunacak bir şey değil ama her gün birkaç sayfa okumadan edemiyorum.

Her Scalzisever için öneririm.