Cuma, Mayıs 06, 2016

Haftanın Videosu - Kör Nokta

Geçen haftasonu Londra ekibi olarak London SciFi film festivaline gidip iki seans kısa film izledik, köşe olduk. Arkasından gürültülü bir pubda bira içip filmlerden konuştuk. Eğer işlerden fırsat bulabilirsem bu hafta sonu edit bitirip yayınlamaya çalışacağım. Bu arada gözüme çarpan bir şey, birkaç sene önce yine London SciFi'de benim çok hoşuma giden Kör Nokta adlı 2011 yapımı filmin yapımcılarının yeni filmlerinin FXleri için para istemeleri idi. Umarım para bulurlar...

Kör Nokta çok başarılı bir film olduğundan haftanın videosu olarak koymak şart dedim. Sanki daha önce koymuştuk buraya ama olsun.


Pazartesi, Mayıs 02, 2016

İnsan-ı KabilHabil'i Öldüren Kabil, Gaetano Gandolfi. 17. YY


Habil, imanla, Tanrı’ya Kabil’den daha iyi kurban takdim etti, ve onun hediyeleri hakkında Tanrı şahadet ederek, bununla salih olduğuna şahadet olundu; ve ölmüş olduğu halde, bu vasıta ile hâlâ söylüyor.
İbranilere Mektup, 11:4
Saçmalıklar Kitabı

Kendimi size tanıtmak istiyorum. Bunu yaparken ailemizin bize koyduğu isim ve ailemize diğerleri tarafından konulan soy ismini kullanmayacağım. Başkalarının beni tanımlamak için kullandıkları kelimelerin bir ehemmiyeti yok. Mühim olan kim olduğum değildir, ne olduğumdur. Yanlış anlamayınız. Kendime bir nesne muamelesi yapmıyorum. Fakat birinin gerçekte ne olduğunu anlamak için onun tabiatını bilmeniz gerekmektedir. Onun tabiattaki isimi onu tarif eder. Filozofların, simyacıların ve efsunbazların asırlardır kişinin ve maddenin gerçek ismini öğrenmek için didinmeleri boşuna değildir. Velhasıl konuyu daha fazla uzatmayayım.