Pazar, Ağustos 28, 2011

Örümcek Adam Fırtınaya Karşı!Örümcek Adam fırtınanın karşısına sadece iyi niyetle çıkıyor. Amacı sörf yaparak ve iyi niyetle yaklaşan fırtınayı dağıtılabilindiğini göstermek. Birazcık, azıcık iyimser bir yaklaşım. İzleyince aklıma çizgi roman uyarlaması Kick-Ass filminin başında neden gerçek hayatta süper kahramanların olmadığına dair yorum geldi. Buna aklın yolu bir de diyebiliriz. Veyahut intihar yöntemleri ya da nedenleri arasında süper kahraman psikozunun pek yaygın değildir de diyebiliriz.


Perşembe, Ağustos 25, 2011

Zaman Çarkı Ciltli Set


Bugün idefix'in merhum Robert Jordan'ın ve yancısı Brandon Sanderson'ın sündüz serisi Zaman Çarkı'nın setini sattığını gördüm. 13 birbirinden kalın ciltli kitabı indirimli olarak bindiriyorlar. Ama yanında taşımak ne verdiklerine dair bir ibare bulunmuyor :) Jordan diyor ki "Bırakın Ejder bir kez daha zamanın rüzgarlarına binsin" bu sefer biraz ağır çekiyor gibi geldi bana.

Meraklısına duyurulur.

http://www.idefix.com/kitap/zaman-carki-seti-ciltli-13-kitap-takim-robert-jordan/tanim.asp?sid=BGRJ0S5JT3XJY3818C1E


Pazar, Ağustos 21, 2011

The Woman in Black

Pek sevgili Harry Potter'ımız Daniel Radcliffe artık büyüdü ve kendi filmlerini yapmaya başladı. Ne yazık ki fragmandan anlaşıldığı kadarı ile yeni filmi "The Woman in Black" küçük kızların usulca konuştuğu ve arka planda ürkütücü oyuncakların rahatsız edici melodiler çaldığı bir gotik korku filmi. Yani pek de yeni bir konuya değinmiyor gibi. Artık ne çıkarsa bahtımıza.

Ancak film Susan Hill adlı yazarın 1983 mahsulü aynı adlı kitabından bir uyarlama. Kitabı okumadım, yazarı da tanımam ancak roman pek bir beğenilmiş gibi. Bu filmden önce iki kere radyoya, bir kere televizyona ve bir kere de tiyatroya uyarlanmış. Hey maşallah.

Cumartesi, Ağustos 20, 2011

Yeraltı / Underworld Awakening

Underworld serisinin sayısını unuttum yeni filmi "Underworld Awalening" 2012'de sinemalara ulaşacak gibi gözküyor. Evet Kate Beckinsale hoş hatum ama nereye kadar.
Perşembe, Ağustos 18, 2011

Adrift - Cyberpunk Paris

Fransız oyun firması Dontnod cyberpunk bir Paris'de geçen "Adrift" adlı bir oyunu piyasa sürmeye hazırlanıyor. 2084 yılında yeni Paris ayrı bir güzel gözüküyor :) Yüksek teknolojinin yönettiği, kişiselliğin yok olduğu bir şehir.Salı, Ağustos 09, 2011

Londra, yangınlar ve zombiler

Londra yakınlarında yaşayan muhabiriniz bildiriyor...

Londra'daki ayaklanma devam ediyor ve gittikçe yayılıyor.

Kardeş dün Kentish Town civarında gece sorun olmadığını ama bir sürü herifin etrafta manasızca dolaştığını haber etti. Haftaya Suicidal Tendencies izlemeye gideceğimiz mekan, The Electronic Ballroom, dün gece talan edilmiş.

Radyoda duydugum en garip yorum zombi ayaklanmasına benzetmeleriydi...

Emir sağolsun dün merak edip sordu iyimisiniz diye, ben de dalga geçmeden duramadım. Büyük şehir Londra, daha hayli bir yagmalama ve ayaklanma gerekir hissetmek için. Tabii radto, televizyon ve gazeteler gırla, maksat rating.